Praca w branży gier

2D Grafik / Animator

dla SHODAN9 w zdalnie

Praca stała Grafika i animacja

Jesteśmy firmą SHODAN9, czołowym producentem gier komputerowych, poszukującym utalentowanego i doświadczonego grafika 2d z umiejętnościami animacji postaci i otoczenia w stylu wektorowym (cartoon) albo pixel art. Jeśli jesteś pasjonatem tworzenia gier i masz umiejętności w zakresie tworzenia i animowania grafiki 2d, zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu!

Jeżeli znudziło Ci się malowanie tekstur i układanie UI, to zapraszamy do nas do projektu z jajem i pazurem :) Interesują nas przede wszystkim osoby z doświadczeniem w projektach indie 2d/casual 2d zarówno w stylu cartoon jak rónież 2d pixel art. Mamy również własne narzędzia do konwersji grafik i animacji 2d/flash do pixel art, celem późniejszej dodatkowej obróbki. Przykłady warsztatu grafiki jakie nas interesują to :

  • w kategorii 2d cartoon/vector : SummerTime Saga, Life Quest 2 : Metropoville, Cuphead,
  • w kategorii pixel art : Katana Zero, Dave the Diver, HyperLight Drifter, Owl Boy

Podane tytuły gier są tylko przykładami. Wiemy, że każdy artysta ma swój indywidualny styl, warsztat i doświadczenie, które czyni go unikatowym.

W obu przypadkach procedura powstania animacji jest zbliżona - najpierw hi-res animacja w DragonBones/Spine2d/Adobe Animate, potem jeżeli to pixelArt to konwersja naszymi narzędziami do low-res, a następnie ustawianie komponentów na scenie. Jeżeli natomiast jest to projekt wektor/cartoon to po prostu całe sekwencje są eksportowane i ustawiane warstwami na scenie.

Oczekiwania:

  • Bardzo dobra znajomość programów do grafiki i animacji typu Dragon Bones, Spine2d, no i oczywiście Adobe Photoshop oraz Illustrator,
  • Zdolność do pracy w zespole i efektywna komunikacja z innymi członkami zespołu, takimi jak projektanci, artyści i dźwiękowcy (dostosowanie długości animacji do dialogu, modyfikacje do ścieżki czasu etc),
  • Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych i optymalizacji grafiki,
  • Zainteresowanie nowymi trendami i technologiami w dziedzinie gier komputerowych oraz gotowość do ciągłego rozwoju,
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Zakres obowiązków:

  • Codzienny standup zdalny o godzinie 10 rano czasu polskiego, codzienny update/commit do godziny 18 (daily build), sprinty tygodniowe (weekly build),
  • Projektowanie grafiki i animacji 2d (postaci / efektów / środowiska),
  • Obróbka grafik i celem ich późniejszego animowania.
  • Tworzenie scenek animacyjnych z wieloma komponentami na jednym ujęciu,
  • Współpraca z zespołem projektowym, artystycznym i dźwiękowym w celu integracji różnych elementów gry,

Oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie, inspirujące środowisko pracy oraz możliwość współpracy z utalentowanym zespołem kreatywnym w branży gier komputerowych.

Jeśli jesteś gotów podjąć wyzwanie i przyczynić się do sukcesu SHODAN9 jako grafik 2d / animator, to wyślij swoje CV i list motywacyjny na formularz poniżej.

Odpowiemy na wszystkie nadesłane aplikacje.

Zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu SHODAN9 i wspólnego tworzenia wspaniałych gier komputerowych!

Data publikacji: 2024-03-22

Liczba wyświetleń: 1901