Praca w branży gier

Grafik w wydawnictwie gier planszowych

dla Glass Cannon Unplugged sp. z o.o. w Wrocław

Praca stała Grafika i animacja

Dołącz do Naszego Zespołu jako graficzka/grafik.

Pasjonujesz się grami planszowymi i masz w sobie choć ułamek geekowskiej duszy? Posiadasz udokumentowane doświadczenie związane z tworzeniem szaty graficznej do gier?

Jeśli tak, to właśnie znalazłeś(łaś) idealną ofertę dla siebie!

Jesteśmy Glass Cannon Unplugged i tworzymy niezapomniane gry planszowe. Zdążyliśmy już narobić hałasu ostatnimi projektami, które zapewne skojarzysz: Frostpunk: The Board Game, Apex Legends™: The Board Game, czy najnowsza - Dying Light: The Board Game.
Lecz to nie wszystko, bo pod pokładem grzeją się już kolejne, wcale nie mniej popularne tytuły, a zwiastujące je siarczyste armatnie wystrzały, wnet rozniosą się echem po internecie, mediach i… piwnicach ;)

Właśnie dlatego szukamy Ciebie! Nawet najlepsza łajba nie popłynie sama, a cel podróży jest ambitny. Dołącz do załogi lojalnych, odważnych i sprawdzonych w ogniu bitwy ludzi (mamy też psy i koty).

Opis stanowiska:
Będziesz uczestniczyć w procesie tworzenia gier planszowych od najwcześniejszych momentów - już na etapie prototypu, poprzez promocję i development, aż do fazy produkcyjnej. Jako zespół ustalimy wizję, ale to do Ciebie będzie należało obranie kierunku, w jakim podąży graficzny aspekt gry. To stanowisko dla osoby o dużej samodzielności i doświadczeniu w tworzeniu kompletnych i wizualnie spójnych projektów.

Zadania

  • tworzenie szaty graficznej do gier planszowych (ilustracje, UI),
  • tworzenie grafik reklamowych (na social media, strony www),
  • tworzenie mockupów aplikacji,
  • tworzenie grafik na podstawie gotowych scen i modeli 3D,
  • bliska współpraca z designerami i deweloperami dla spójności warstwy graficznej,
  • śledzenie postępu prac projektowych,
  • dbanie o jakość pracy podwykonawców,
  • nadzór jakości wydruków w czasie produkcji,
  • jednoczesna praca nad 2-3 projektami.

Wymagania:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku w branży gier (cyfrowych lub/i planszowych), samodzielność,
  • umiejętność przełożenia założeń i dokumentacji projektu na efekty,
  • realistyczne szacowanie czasu swojej pracy,
  • umiejętność balansowania tworzonych gier pomiędzy UX, a UI (w myśl zasady “UX makes things useful and UI makes them beautiful”),
  • znajomość pakietu Adobe (głównie Photoshop, InDesign oraz Illustrator),
  • doświadczenie w DTP (pod kątem składu oraz współpracy z drukarnią),
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz zasób terminologii związanej ściśle z grami planszowymi zarówno w mowie jak i w piśmie,
  • lojalność i zaangażowanie.

Mile widziane:

  • wydane gry planszowe,
  • znajomość branży gier planszowych,
  • znajomość crowdfundingu (Kickstarter, Indiegogo) pod kątem gier planszowych, i- nicjatywa i energia w realizacji projektów,
  • podstawowa znajomość programów 3D: Blender i Maya.
  • szeroko pojęte „bycie geekiem/nerdem” w dowolnej konfiguracji.

Co oferujemy:

  • wynagrodzenie 4.000-8.000 PLN netto (w zależności od doświadczenia + umiejętności),
  • umowa o pracę,
  • możliwość realizowania zleceń w godzinach pracy (jeżeli nie koliduje to z terminarzem naszych projektów),
  • premie projektowe,
  • po roku współpracy system lojalnościowy oparty o udziały w firmie,
  • sprzęt oraz licencję na pełen pakiet Adobe,
  • praca w przyjaznej atmosferze, z ludźmi dzielącymi Twoje pasje przy arcy-ciekawych projektach!
  • elastyczne godziny pracy oraz możliwy home office,
  • dogodnie zlokalizowane biuro (przy pętli Krzyki we Wrocławiu),
  • ogromna kolekcja gier planszowych w biurze 😊,
  • obowiązkowe granie w pracy!
  • wyjazdy na największe branżowe targi (UK Games Expo, Essen Spiel, Gencon),
  • zniżki w zaprzyjaźnionym barze z planszówkami Awaria Prądu.

Zamiast listu motywacyjnego chętnie zobaczymy Twoje prace!

Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczenia klauzuli w CV:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Data publikacji: 2024-03-27

Liczba wyświetleń: 2243