Praca w branży gier

Storyboard Artist

dla Techland w Wrocław

Praca stała Grafika i animacja

Obowiązki:

  • Tworzenie konceptów i szkiców dla szerokiej gamy potrzeb Narrative Team. Większość prac będzie koncentrować się głównie na scenach środowiskowych, grafikach 2D, storyboardach i prostych szkicach postaci (tylko dla potrzeb narracja).
  • Zapewnienia jakości i spójności stylu w pracy nad storyboardami.
  • Tworzenie i zapisywanie pitchy na podstawie storyboardów.
  • Uczestniczenie i przyczynianie się do istotnych spotkań i pitchy, wedle potrzeby. Praca z zespołem questowym oraz zalecanie się do jego instrukcji oraz do instrukcji narrative designerów.
  • Tworzenie niezbędnej dokumentacji.

Dobre praktyki dla aplikantów:

  • Przykłady z portfolio muszą ukazywać postacie w interakcji z otoczeniem, a nie tylko grające do kamery.
  • Świadomość wyjątkowości postaci. Znajomość gestów i mowy ciała, które towarzyszą różnym wyrazom nastawienia, aby stworzyć wiarygodne, ale zarazem interesujące sceny.

Wymagania:

  • Wysoko rozwinięte umiejętności rysowania, zarówno klasycznego jak i cyfrowego, poparte odpowiednim doświadczeniem w rysunku.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności aranżacji sceny i kompozycji. Znajomość klasycznych ujęć kinowych wspierających scenę i rolę postaci.
  • Znajomość podtekstów w kreacji postaci.
  • Wysoce rozwinięte umiejętności zarządzania czasem.
  • Dobre umiejętności komunikacyjne i wielozadaniowość byłyby dodatkowym atutem.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Znajomość różnych ujęć, kadrowania i oświetlenia, które wspierają ukazanie sceny.

Mile widziane:

  • Wysoce rozwinięte umiejętności opowiadania historii.
  • Zdolność do przedstawienia charakteru sceny poprzez ruch, layout, kadrowanie i oświetlenie.
  • Znajomość lub chęć do nauki odpowiedniego oprogramowania do projektowania (Photoshop, Storyboard Pro) i sprzętu (monitor Wacom Cintiq i/lub tablet).
  • Łatwość w przelewaniu pomysłu na papier za pomocą oszczędnego i przejrzystego stylu.
  • Doświadczenie w branży gier.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie dokumentów aplikacyjnych na adres praca@techland.pl

Data publikacji: 2016-08-23

Liczba wyświetleń: 642