Praca w branży gier

UX/UI designer

dla Vile Monarch w Warszawa

Praca stała Design

Warszawskie hard rockowe studio Vile Monarch poszukuje współtwórców nowych, ambitnych projektów. Obecnie zespół liczy kilkanaście osób, w tym kilku doświadczonych wymiataczy (m.in. This War of Mine, Wiedźmin), a w ciągu półtora roku istnienia zdążyliśmy stworzyć trzy ciepło przyjęte tytuły:

  • Oh...Sir! - darmowa gra z game jamu
  • Crush Your Enemies
  • Oh...Sir!! The Insult Simulator - remake tej pierwszej i duży sukces!

Nasza filozofia? Rzeczy świeże, zaskakujące - różnej skali, na różne platformy, w różnych gatunkach. Nie ma takiego pomysłu, który byłby dla nas ZBYT odjechany. Obecnie w produkcji znajdują się dwie nowe gry: kolejna odsłona Oh...Sir!! oraz coś większego i na pewno zaskakującego (strategia w 3D), co ogłosimy niedługo. Właśnie w tym projekcie potrzebujemy pomocy kogoś, kto pomoże nam w doprowadzeniu do perfekcji komunikacji z graczem.

Zdajemy sobie sprawę, że pojęcia UX designu, UI designu i (UI) visual designu są nagminnie mylone, dlatego wyjaśniamy w prostych żołnierskich słowach czego nam trzeba: w naszej grze jest dużo informacji dla gracza i wiele kontrolek, na których gracz operuje. Potrzebujemy specjalisty, który nam to uporządkuje i poprowadzi temat w fazie produkcji.

Przykładowe obowiązki

  • Opracowanie filozofii komunikacji gry z graczem
  • Zdefiniowanie języka wizualnego dla interfejsów graficznych
  • Określenie hierarchii ważności informacji na ekranie
  • Definiowanie układów dla interfejsów, stworzenie prototypów
  • I tutaj rzecz mniej typowa: implementacja GUI w edytorze gry. (Wystarczy podstawowe obycie techniczne, reszty możesz się u nas nauczyc)

Natomiast dla pełnej jasności: nie będziesz musiał przygotowywać grafiki interfejsów.

Wymagania

  • Doświadczenie w projektowaniu interfejsów, niekoniecznie w grach
  • Rozumienie specyfiki interfejsów w grach, umiejętność wykorzystania świata gry do komunikacji
  • Umiejętność zwięzłego, czytelnego komunikowania swoich koncepcji (w szczególności doświadczenie w tworzeniu dokumentacji projektowej)
  • Dyscyplina i samodzielność, uporządkowany styl pracy
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Miłość do gier, znajomość różnych platform i gatunków

Mile widziane

  • Doświadczenie w tworzeniu gier
  • Doświadczenie w pracy z silnikiem Unity
  • Najmniej ważne, ale może się przydać: tworzenie grafiki GUI
  • Afirmacja piwa, muzyki rockowej i bycie fajnym gościem / fajną babką.

Oferujemy

  • Solidne wynagrodzenie
  • Ważną rolę w ciekawym, ambitnym projekcie
  • Stabilne stanowisko z elastycznymi godzinami pracy i bez crunchu (raczej ;))
  • Pracę w komfortowym biurze w centrum Warszawy (5 minut do metra)
  • Wyluzowaną atmosferę - spotkania planszówkowe, wspólne imprezowanie i budżet rozrywkowy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Możliwość pracy w starzejącym się, statycznym zespole (od “młodych i dynamicznych” są startupy IT)

Czujesz się na siłach? Wyślij CV na adres kacper.kwiatkowski@vilemonarch.com. Prosimy, aby znalazła się w nim poniższa formułka:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji ( zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)

Data publikacji: 2017-03-27

Liczba wyświetleń: 894