Praca w branży gier

UI/UX Designer

dla Acram Digital w Warszawa/Opole (możliwość zdalnie)

Praca stała Design

Nazywamy się Acram Digital i zajmujemy się przenoszeniem znanych gier planszowych do świata gier video. Adaptujemy je zarówno dla platform mobilnych (iOS, Android), komputerów osobistych (PC/Mac/Linux) jak i konsol (Nintendo Switch, niebawem Xbox). Współpracujemy z topowymi wydawnictwami gier planszowych takimi jak Pegasus Spiele, czy Stonemaier Games, a nasza lista partnerów i projektów stale rośnie. Chcesz mieć wpływ na produkcje cyfrowych wersji najlepszych planszówek na świecie? Z łatwością przychodzi Ci projektowanie intuicyjnych rozwiązań? Prawdopodobnie to właśnie Ciebie szukamy! :)

Wszystkie nasze gry są dostępne na Steam i można je zobaczyć tutaj:

Obowiązki:

  • Tworzenie interaktywnych prototypów UX (Low/High Fidelity)
  • Współtworzenie kierunku artystycznego produkcji w oparciu o materiały źródłowe
  • Dbałość o intuicyjność proponowanych rozwiązań
  • Analiza konkurencji na potrzeby realizowanego produktu
  • Przeprowadzanie wewnętrznych i zewnętrznych UX-testów i badań
  • Projektowanie UI (ikonek, buttonów itp.) pod wcześniej zdefiniowane mockup'y UX
  • Spisywanie i dbanie o dokumentację projektu (Game Design Document)
  • Planowanie i projektowanie samouczka do gry oraz czytelnego rulebook'a
  • Współpraca z różnymi członkami zespołu, aby spełniać konkretne i przemyślane założenia projektowe

Nasze wymagania:

  • Dobra znajomość pakietu Adobe (między innymi Photoshop, Ilustrator, XD)
  • Umiejętność zaproponowania i utrzymania spójnego stylu graficznego w projekcie
  • Umiejętność wczucia się/nawiązania do stylu planszowego oryginału
  • Umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:

  • Zaawansowana znajomość Adobe XD lub podobnego narzędzia
  • Projekty potwierdzające umiejętności (im bliższe gamedevowi tym lepiej)
  • Znajomość specyfiki różnych platform (mobile, komputery osobiste, konsole)
  • Znajomość Unity
  • Zamiłowanie do gier planszowych
  • Znajomość rynku i standardów gier video
  • Znajomość j. angielskiego w stopniu umożliwiającym wymianę mailową
  • Chęć rozwoju

Oferujemy:

  • Elastyczne godziny pracy
  • Kreatywną i swobodną atmosferę
  • Ciekawe projekty: adaptacje gier planszowych z pierwszej setki prestiżowego rankingu Board Game Geek
  • Różnorodność projektów - każda gra ma swoją specyfikę
  • Stosunkowo krótkie projekty (nasz najdłuższy projekt miał 2 lata, zazwyczaj zamykamy projekty poniżej 1 roku)
  • Możliwość pracy zdalnej / Pracę na miejscu w biurze blisko stacji metra Politechnika. Mile widziane osoby z Warszawy lub Opola i okolic
  • Zgrany pozytywny zespół uwielbiający gry planszowe (nieraz grywamy w nie po godzinach pracy)
  • Dobrą organizację pracy w metodyce SCRUM
  • Stosunkowo dużą swobodę w doborze narzędzi i środków do realizacji celów

Zainteresowany/Zainteresowana? Świetnie! Podeślij info o sobie i portfolio. Napisz do nas!

Nie zapomnij proszę dodać poniższą formułę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Acram Digital Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę.

Data publikacji: 2020-11-06

Liczba wyświetleń: 353