Skillshot.pl logo
Praca w branży gier

← powrót do bloga

Nowa wersja portalu (2.0)

Skillshot powstał z mojej wieloletniej frustracji, kiedy po raz kolejny nie wiedziałem gdzie wysyłać nasze game dev'owe ogłoszenia. 3 lata temu (w 2011) spędziłem kilka weekendów i udało mi się zbudować Skillshota używając gotowego silnika. Ale niestety z czasem zaczęły wychodzić jego ograniczenia. Szczególnie pod kątem zarządzania ogłoszeniami. Aktywacja i deaktywacja przez emailowane linki jest, delikatnie mówiąc, niewygodna.

Od dłuższego czasu chciałem zaprogramować nową wersję, od zera i szczęśliwie w ten długi weekend udało mi się wygospodarować na to czas. Jak to w developerce: szacowałem 4 dni, wyszło 12 ;) Ale udało się dopiąć projekt.

Anyway, podstawowym celem było usprawnienie administracji dla osób wysyłających ogłoszenia i w tym temacie istotne zmiany są trzy:

  1. Konta użytkowników. To najważniejsze co chciałem zrobić. Teraz mamy już "normalny" system, z ogłoszeniami powiązanymi z użytkownikami. Zakładacie konto, dodajecie ogłoszenia i w zakładce "Twoje konto" możecie łatwo obejrzeć wszystkie Wasze oferty.
  2. Archiwizowanie ogłoszeń. Teraz łatwo możecie przenieść ogłoszenie do archiwum (zniknie wtedy z listy i nie będzie można wysyłać zgłoszeń) lub ponownie przywrócić je na listę. Nie trzeba już szukać linków w skrzynce pocztowej ;)
  3. Nowy format edycji tekstu ogłoszeń. Stary silnik używał tzw. formatowania Textile, które z mody wyszło już dawno temu. Nowa wersja opiera się na popularnym formacie Markdown.

WAŻNA INFORMACJA

Stary system nie używał kont, więc przy przenoszeniu ogłoszeń do nowego musiałem je automatycznie utworzyć. Każdy adres email, który miał wcześniej jakieś aktywne ogłoszenie powinien mieć teraz konto na nowym serwisie. Tyle, że aktualnie ma ono przypisane losowe hasło. Żeby się zalogować musicie je zresetować. Najlepiej wejdźcie na linka poniżej, podajcie swój email i ustalcie nowe hasło:

http://www.skillshot.pl/password_resets/new

Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy sugestie -- piszcie. Chętnie pomogę i powyjaśniam.