Skillshot.pl logo
Praca w branży gier

← powrót do bloga

Skillshot 3.0

W tym roku minie 8 lat od kiedy ruszyła pierwsza wersja Skillshota i jestem szczerze zaskoczony jak szybko to zleciało. Przez ten czas opublikowaliśmy ponad 13 tysięcy ogłoszeń od 1150 firm a główny serwis (nie licząc Facebooka, etc) odwiedza co miesiąc ponad 22 tysiące ludzi. Serwis stał się ważnym elementem polskiej branży game dev.

Statystyki z miesiąca na miesiąc wciąż rosną i podobnie puchnie wish-lista rzeczy, o których dodanie prosicie. Niestety od czasu gruntownego przepisania całego kodu kilka lat temu (wersja 2.0) nie mieliśmy okazji pochwalić się wieloma nowościami na Skillshocie. Powód jest prosty: portal był zawsze finansowany z prywatnych pieniędzy i obsługiwany w prywatnym czasie, co nakłada naturalne ograniczenia. Żeby móc się dalej rozwijać musimy to zmienić. Skillshot jest już na tyle dorosły i na tyle ważny, że pora by zaczął stać na własnych nogach.

SKILLSHOT 3.0

Dziś startuje wersja 3.0 portalu i najważniejszą zmianą są nowe rodzaje kont: dwa dla pracodawców (Indie oraz Pro) i jedno dla szukających pracy (Talent).

Konto Indie jest przeznaczone dla małych zespołów. Oferuje darmowe ogłoszenia ale z limitem do 2 na miesiąc. Dlaczego akurat 2? Patrząc po aktualnych statystykach mamy kilkaset aktywnych ogłoszeń pochodzących od 131 firm. Mocno ponad połowa organizacji ma 2 lub 1 ogłoszenie. Ma to sens, bo będąc indie zatrudnia się ostrożnie i powoli (sami jesteśmy też małym developerem, więc znamy temat). Wśród firm publikujących 3 ogłoszenia miesięcznie sytuacja już się zmienia. Na ten moment jest ich 19 i tylko jedna lub dwie to małe zespoły. A firmy zatrudniające na więcej niż 3 stanowiska na raz to już profesjonaliści o ustabilizowanej pozycji na rynku i zdecydowanie niezerowym budżecie na rekrutację.

Dla nich dostępne jest konto Pro. Ogłoszenia są tutaj płatne, ale cena jest bardzo rozsądna. Z obserwacji rynku widać, że inni potrafią sobie liczyć nawet tysiąc złotych za ogłoszenie, co faktycznie potrafi zmrozić krew w żyłach. Cena na Skillshot to tylko 99 zł netto za 30 dni publikacji.

Dodatkową zaletą konta Pro są też:

  • Możliwość wyłączenia formularza i przekierowania na zewnętrzny system rekrutacyjny. To ułatwienie o które najwięksi pracodawcy pytali od dłuższego czasu.
  • Opcja ogłoszeń w imieniu innej firmy, przydatna dla pośredników i firm rekrutujących. Zwiększy przejrzystość oferty.

Dochodzi również trzecie konto: Talent. Jest darmowe i przeznaczone dla ludzi szukających pracy. Dla nich też wrótce pojawią się nowe możliwości, jak np. system automatycznego wysyłania wiadomości email z dziennym lub tygodniowym podsumowaniem nowych ofert w wybranych kategoriach.

WIĘCEJ NOWOŚCI

Poza kontami już teraz dostępne są inne nowości. Po kolei:

  • Profile pracodawców - każde konto pracodawcy ma teraz automatycznie tworzoną stronę na której znajdują się informacje o firmie, adres WWW oraz lista wszystkich aktualnych ogłoszeń.
  • Pracodawcy używający formularza Skillshot, pod każdym swoim ogłoszeniem zobaczą listę aplikacji, z nazwiskami i adresami email osób wysyłających odpowiedzi. Łatwiej będzie sprawdzić i potwierdzić czy wszystkie zgłoszenia dotarły.
  • Dla osób szukających pracy, w menu Twoje Konto jest widoczna lista ofert na które wysyłali zgłoszenia. Łatwiej będzie uniknąć aplikowania dwa razy na to samo miejsce.
  • Wyłączamy ograniczenia republikacji ogłoszeń. Trochę ze względu na komplikacje przy płatnościach, a trochę dlatego, że przy nowych założeniach nie będą już one potrzebne. Konta Indie mają wbudowany miesięczny limit, a konta Pro wymagają... płatności, co raczej naturalnie ureguluje zapał. W najbliższym czasie dodamy opcję duplikowania starych ogłoszeń (lub przedłużania czasu aktualnych, dajcie znać jeśli macie preferencje w tym temacie).
  • Można już samodzielnie zmieniać swoją nazwę (lub imię/nazwisko) i adres email, z poziomu edycji profilu w menu konta.
  • W najbliższych dniach ruszy lista największych pracodawców na portalu, dostępna na dole głównej strony.

Zachęcam do kontaktu. Dajcie znać, jeśli jest coś co mogłoby Wam pomóc i polepszyć działanie Skillshota.

I jak zawsze - powodzenia w rekrutacji!