Praca w branży gier

Deweloper gier planszowych

dla Glass Cannon Unplugged w Wrocław

Praca stała Design

Glass Cannon Unplugged sp. z o.o.

GCU to nowy gracz na planszy międzynarodowego rynku gier bez prądu. Stworzony przez trzech profesjonalistów, których łączy prawie pięć lat wzajemnej współpracy, ma aspirację do tworzenia regrywalnych, ambitnych i klimatycznych planszówek.

Zespołem zarządza Jakub Wiśniewski, blisko 10 lat doświadczenia w branży gier. Przebył drogę od tłumacza literatury po narrative designera przy Dying Light, współtwórcę This War Of Mine: The Board Game aż po producenta i pomysłodawcę gry komputerowej JARS w niezależnym studiu. Teraz staje na czele spółki GCU.

Nasz pierwszy tytuł to gra planszowa oparta na licencji bardzo znanej i doskonale przyjętej przez użytkowników, gry komputerowej. Autorem mechaniki jest Adam Kwapiński (Heroes, Lords of Hellas, Nemesis i wiele innych).

Poszukujemy deweloperek/deweloperów gier planszowych.

Opis stanowiska:

Rola dewelopera gier planszowych to propozycja dla osób cierpliwych, analitycznych i potrafiących oprócz pomysłów proponować rozwiązania. To dzięki Twojej pracy prototypy będą stopniowo zmieniały się w dopracowane mechaniki. Będziesz współpracować zarówno z profesjonalnymi designerami oraz testerami, jak i ze “świeżymi” graczami , więcpowinnaś/powinieneś umieć słuchać i wyciągać wnioski z rozmów zarówno z pierwszymi jak i drugimi.

Zadania

  • tworzenie gier planszowych (całościowo i modularnie),
  • praca z dokumentacją projektową (GDD, milestones),
  • raportowanie o postępie prac,
  • ogrywanie prototypów gier we współpracy z zewnętrznymi autorami,
  • dewelopowanie jednocześnie 2 tytułów
  • współpraca przy tworzeniu wizji i metodologii projektowanych gier.

Wymagania:

  • pasja do gier planszowych,
  • doświadczenie na podobnym stanowisku w branży gier (cyfrowych lub/i planszowych),
  • umiejętność tworzenia feedbacku na podstawie playtestów,
  • samodzielność,
  • umiejętność wdrażania feedbacku z playtestów do prototypu gry,
  • umiejętność przełożenia założeń i dokumentacji projektu na efekty,
  • wyznaczanie realistycznych terminów dowiezienia projektu i jego składowych,
  • elastyczność w realizowaniu projektów,
  • umiejętność sprawnego wyszukiwania informacji branżowych,
  • umiejętności analityczne (np. wykorzystania arkusza kalkulacyjnego do sprawdzenia balansu gry),
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz zasób terminologii związanej ściśle z grami planszowymi zarówno w mowie jak i w piśmie.

Mile widziane:

  • doświadczenie w organizowaniu playtestów,
  • umiejętność tłumaczenia zasad gier planszowych (sprawdzimy to! 😊),
  • znajomość portalu BoardGameGeek.com,
  • znajomość crowdfundingu (Kickstarter, Indiegogo) pod kątem gier planszowych,
  • znajomość środowiska Tabletop Simulator / Tabletopia,
  • doświadczenie w projektowaniu gier (przynajmniej 1 wydany tytuł),
  • inicjatywa i energia w realizacji projektów,
  • szeroko pojęte „bycie geekiem/nerdem” w dowolnej konfiguracji.

Co oferujemy:

  • wynagrodzenie 3000-5500 PLN netto (w zależności od doświadczenia + umiejętności),
  • umowa o pracę,
  • premie projektowe,
  • po roku współpracy system lojalnościowy oparty o udziały w firmie,
  • praca w przyjaznej atmosferze, z ludźmi dzielącymi Twoje pasje przy arcy-ciekawych projektach!
  • elastyczne godziny pracy oraz możliwy home office do 2 razy w tygodniu,
  • dogodnie zlokalizowane biuro (skrzyżowanie ulic Hallera oraz Powstańców Śląskich we Wrocławiu),
  • ogromna kolekcja gier planszowych 😊,
  • obowiązkowe granie w pracy!
  • wyjazdy na największe branżowe targi (PAX, Essen Spiel, Gamescom),
  • zniżki w zaprzyjaźnionym barze z planszówkami Awaria Prądu.

Zamiast listu motywacyjnego chętnie przeczytamy o Twoim pomyśle na grę, mechanice która wpadła Ci do głowy, roli jaką odegrałaś/odegrałeś w podobnym projekcie albo cokolwiek innego co pozwoli nam poznać Cię jako osobę z zamiłowaniem do planszówek!

Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczenia klauzuli w CV:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Data publikacji: 2020-01-08

Liczba wyświetleń: 1475