Praca w branży gier

Game Director

dla Movie Games SA w Warszawa/Zdalnie

Praca stała Zarządzanie

Movie Games SA poszukuje osoby na stanowisko Game Director/Designer - w biurze w Warszawie lub zdalnie. Specjalizujemy się w wydawaniu i produkcji gier typu indie premium i planujemy wejście w świat AA, na PC oraz konsolach. Pracujemy z wieloma utalentowanymi studiami oraz legendami rynku, takimi jak Maciej Miąsik i David Jaffe. Naszą misją jest dotarcie z ich tytułami do jak największej liczby graczy na całym świecie.

Zakres obowiązków

Jako Game Director docelowo zajmiesz się rozwojem jednego z wiodących IP Movie Games, zbudujesz nowe IP, oraz zbudujesz swój zespół. Na początku będzie to rozwój aktualnej produkcji, który w krótkim czasie zamieni się w preprodukcję nowego tytułu z serii oraz tworzenie podwalin nowych projektów.

Na początku Twoim głównym zadaniem będzie wdrożenie się w nasze procedury produkcyjne i dogłębne zapoznanie z produktem. Potem będzie odpowiedzialny za zaplanowanie, przetestowanie i wykonanie dodatków bądź też gier rozbudowujących jedną z naszych marek.

W szczególności będzie to polegało w pierwszym etapie pracy na wymyślaniu, bądź urozmaicaniu game loop i poszczególnych mechanik, które potem opiszesz w game design overview i game design doc. W późniejszych etapach praca tabędzie delogowana i kontrolowana przez Ciebie. Będziesz też wraz z działem producenckim projektował harmonogramy produkcyjne, dzielił pracę na milestone’y i wyceniał poszczególne koncepty, a potem je realizował,

Będziesz współpracować z osobami zarządzającymi działem marketingowo-wydawniczym i producenckim. Będziesz również dbać o przepływ informacji pomiędzy działami zaangażowanymi w procesy produkcyjne i wydawnicze.

Kwalifikacje

  • Musisz znać i kochać gry wideo
  • Wydanie co najmniej 3 pełnych gier, biorąc udział w pełnym procesie produkcyjnym i co najmniej 1 projekt w pozycji leada lub wyżej
  • Znajomość produkcji Movie Games ze szczególnym uwzględnieniem marki DDS
  • Wiedza i doświadczenie w zakresie projektowania gier
  • Duże doświadczenie techniczne z zakresu tworzenia gier (doświadczenie jako game designer)
  • Podstawowa znajomość każdego aspektu tworzenia gier na poziomie pozwalającym klarowną komunikację i pisanie briefów
  • Doświadczenie w projektowaniu i ewaluacji mechanik, głównie w oparciu o pętle rozgrywki
  • Komunikatywność w mowie i piśmie, w tym umiejętność tworzenia zwięzłych i przejrzystych dokumentów opisowych czy podsumowań
  • Wymagamy znajomości UE5 i efektywnego używania blueprintów
  • Doświadczenie w obowiązkach i czynnościach związanych z pracą Game Directora, tu: internal pitching, triage, backlog design etc.
  • Aktualna wiedza dotycząca aktualnych platform gier premium (PC shopy, gen9) z perspektywy rynkowej i technicznej
  • Praktyczna wiedza dotycząca roli game directora w nowoczesnych metodologiach produkcyjnych
  • Holistyczne rozumienie gier jako produktu z perspektywy developerskiej, artystycznej, wydawniczej i komercyjnej.
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów
  • Doświadczenie w prowadzeniu zespołów
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Mile widziana jest umiejętność programowania

Co oferujemy?

  • Atrakcyjne wynagrodzenie (B2B: 13-18k + VAT)
  • Pracę z ambitnymi, pomysłowymi twórcami gier indie.
  • Uczestnictwo w różnorodnych, ciekawych projektach, w tym przy największej produkcji w historii Movie Games
  • Możliwość rozwoju w firmie nieskrępowanej jeszcze korporacyjnymi pętami

Prosimy o składanie aplikacji online, załączając CV, portfolio projektów wraz z informacją o zakresach odpowiedzialności.

Prosimy o uzupełnienie CV o następującą klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie
moich danych osobowych przez Movie Games SA w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Preferowana forma współpracy: Kontrakt B2B

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Do usłyszenia!

Data publikacji: 2023-12-15

Liczba wyświetleń: 1962